Nasze działania

Święto Funduszy Europejskich 2018

Za nami V edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE). W całej Polsce od 11 do 13 maja mogliśmy poznawać od podszewki obiekty i projekty współfinansowane z Funduszy Europejskich.

Można powiedzieć, że był to szalony weekend – na Mazowszu 21 beneficjentów otworzyło swoje drzwi przed mieszkańcami i turystami, aby z bliska mogli zobaczyć efekty realizacji pomysłów, które powstały dzięki wsparciu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Uczestnicy święta Funduszy Europejskich nie tylko poznawali projekty „od środka”, ale również spędzili udany weekend, korzystając z licznych atrakcji zorganizowanych przez beneficjentów. Czekały na nich pikniki, warsztaty plastyczne, muzykoterapia czy konferencje. W Gassach nad Wisłą można było wziąć udział we Flis Festiwalu promującym tradycyjny flis rzeczny i zanikające zawody wiślane. Za darmo lub z bardzo dużą zniżką zwiedzano muzea, m.in.: Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie, Muzeum Niepodległości i Pawiak w Warszawie, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Muzeum Mazowieckie w Płocku czy Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.

 

 

Dla amatorów aktywnych form spędzania wolnego czasu zorganizowano rajdy rowerowe i turnieje piłki nożnej w gminie Olszewo-Borki. Szydłowiec przygotował z kolei trasy turystyczne po zabytkowych obiektach miasta, takich jak XVI-wieczny zamek czy ratusz (można było wejść na wieżę widokową, która na co dzień jest niedostępna). Zwiedzano wspaniały klasycystyczny budynek dawnej szkoły elementarnej, wzniesiony przez Annę Jadwigę Sapieżynę z Zamoyskich w 1819 r. Dla osób lubiących nowości naukowe i technologiczne otwarte zostały najnowocześniejsze w Polsce zaplecza naukowo-badawcze na SGGW w Warszawie oraz w PAN KEZO w Jabłonnej, na co dzień niedostępne dla osób postronnych. Wachlarz atrakcji był prawie nieograniczony – ograniczał nas tylko czas. Informacje o obiektach, które wzięły udział w tegorocznych Dniach Otwartych Funduszy Europejskich, dostępne są na stronie www.dniotwarte.eu.

Bardzo dziękujemy wszystkim beneficjentom Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego za zorganizowanie wielu atrakcji i przede wszystkim za „otwarcie drzwi” przed mieszkańcami Mazowsza. Było nam niezmiernie miło, widząc zaangażowanie z Państwa strony oraz tak liczne zainteresowanie odwiedzających. Cieszymy się, że wspólnie z Państwem mogliśmy tworzyć tegoroczną V edycję Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Liczymy na Wasz udział również za rok!