Szanowni Państwo,

miło mi poinformować, że Kapituła Konkursu „Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich” dokonała nominacji najciekawszych przedsięwzięć spośród projektów zgłoszonych w tegorocznej edycji. Dotyczą one turystyki, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, zagospodarowania przestrzeni publicznej, rozwiązań cyfrowych, kultury i sztuki oraz rewitalizacji. Co ważne, w naszym Konkursie wszystkie zostały zrealizowane z dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej. Są to inwestycje przyciągające mieszkańców, turystów, miłośników kultury oraz uczestników zajęć edukacyjnych. Mają one wspólny mianownik – pasję i entuzjazm osób zaangażowanych w ich realizację, ogromną wiedzę i doświadczenie w zakresie prowadzenia projektów i ambicję, która motywuje do poszukiwania unikalnych pomysłów i ponadprzeciętnego wykonania.

Dziękuję wszystkim uczestnikom VIII edycji Konkursu „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich” za zainteresowanie konkursem i przesłanie zgłoszeń.

O zwycięstwo rywalizuje 21 projektów wybranych spośród 195 zgłoszeń. Wybór laureatów jest dwustopniowy. W pierwszym etapie Kapituła Konkursu wytypowała projekty nominowane w każdej z kategorii. W drugim wybierze Laureatów konkursu, czyli 7 nowych Cudów Funduszy Europejskich.

Nagrody przyznawane są w siedmiu kategoriach. W tegorocznej edycji są to:

  • Rewitalizacja
  • Obiekt turystyczny
  • Turystyka mobilna i wirtualna
  • Turystyka aktywna
  • Kultura i sztuka
  • Miejsce przyjazne rodzinie
  • Edukacja.

Główną nagrodą w każdej kategorii jest statuetka „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”, tablica pamiątkowa, dyplom, pakiet materiałów promujących każdego z laureatów, a także działania promocyjne.

Z grona nominowanych swojego zwycięzcę wybiorą także internauci poprzez głosowanie na stronie www.polskapieknieje.gov.pl. Wygra projekt, który otrzyma największą liczbę prawidłowo oddanych głosów.

Zapraszam do zapoznania się z drugim wydaniem E-magazynu „Polska Pięknieje”. Znajdą w nim Państwo opisy nominowanych projektów wraz z galerią zdjęć. Zachęcam także do wskazywania swoich faworytów poprzez udział w głosowaniu internetowym. Zwycięzców poznamy już we wrześniu.

Waldemar Sługocki
Sekretarz Stanu
Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju

Polska Pięknieje